רוצה יותר לקוחות לעסק?
כדאי לך לדבר איתנו!
חייגו עכשיו 072-3970616
להשארת פרטים
מתחילים עכשיו לפרסם את העסק!
השאר פרטים ואחד מאיתנו ישמח לחזור אליך

  אני מאשר קבלת דיוור במייל

  מיתוג

  מיתוג - בניית מותג איכותי ומרשים לטווח הארוך!

  יש הבדל מהותי בין עסק למותג בעיני הלקוחות, מותג תמיד נחשב כמשהו גדול יותר, איכותי יותר, רציני יותר, לעתים גם יקר יותר ובקיצור – טוב יותר. כל עסק שבא כדי להישאר צריך מיתוג, עם מיתוג נכון אפשר לחולל קסמים ולייצר ערך משמעותי בטווח הקצר והארוך. אנו במשרד הפרסום אקסיומה נעיף את המותג שלכם למעלה! החל ממחקר שוק ומתחרים, סרטון תדמית, עיצוב לוגו, בידול ממתחרים, כרטיס ביקור, העלאת מודעות למותג ועד יצירת מותג איכותי ומרשים. על ידי יצירת נוכחות דיגיטלית חזקה ברשתות החבריות, קריאטיב עוצמתי ובניית תהליך נכון ואסטרגטי יחד נבנה מותג עוצמתי שישאיר את חותמו בתעשייה.

  בשביל מה צריך מיתוג?

  כל בעל עסק יודע שאחד הדברים החשובים ביותר על מנת לקדם את העסק שלו ולשווק אותו בצורה הטובה ביותר, הוא המיתוג העסקי. בכוחו של מיתוג טוב לבדל עסק מכלל העסקים המעניקים את שירותיהם באותו התחום ולגרום ללקוחות לבחור דווקא בו, על פני על עסק מתחרה אחר. מיתוג הוא מושג בסיסי מאוד בעולם העסקי ולא מעט עסקים וחברות תוהים: כיצד יוצרים מיתוג טוב ואיכותי. על מנת ליצור לעסק מיתוג איכותי, חשוב לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה.

  מהו מיתוג עסקי?

  מיתוג עסקי הוא תהליך אשר בו יוצרים זהות של עסק, חברה או מוצר. במסגרת תהליך יצירת מותג, נקבעים ערכי המותג הבסיסיים והחשובים שיש צורך להבליט על מנת לבדל בצורה הטובה ביותר את העסק או המוצר מהמתחרים לו בשוק. לאחר שקובעים את ערכי המותג שיש להביא לידי ביטוי באופן דומיננטי, יש צורך להביא לידי ביטוי את הערכים הללו באופן ויזואלי ומילולי.

  איך ממתגים עסק?

  בתהליך בניית הזהות של המותג יש מספר מאפיינים אשר מטרתם היא לשקף את הייחודיות של המותג. לדוגמא: לוגו, מוצרי החברה, עיצוב, מחירים, אריזות ייחודיות ועוד. כמובן שלפני שעוסקים באופן פרקטי במיתוג, חשוב לבצע עבודת מחקר מקיפה וכוללת אודות המוצר שיש צורך למתג, העסק הדורש מיתוג או החברה הדורשת מיתוג. כאשר מכירים את העסק, החברה או המוצר מקרוב, על היתרונות שבהם, ניתן ליצור מיתוג מדויק יותר, אשר יענה על מטרותיו בצורה הטובה ביותר. השאלות שיש צורך לשאול בכל תהליך מיתוג על מנת למקסם את תוצאות תהליך המיתוג הן:

  1. מי קהל היעד אשר העסק, החברה או המוצר פונים אליו?

  2. מהם ערכי המותג?

  3. מהם המסרים אשר יש לשדר ללקוחות באמצעות יצירת המותג?

  4. מהם היתרונות אשר יסייעו לבדל את העסק, החברה או המוצר, מכלל העסקים, החברות או המוצרים הדומים לו בשוק?

  5. מה קיים בעסק, בחברה או במוצר, אשר לא קיים אצל המתחרים להם? מה יגרום ללקוחות לבחור דווקא בעסק או במוצרים על פני אחרים?

  לאחר שנשאלות כלל השאלות הללו ומתקבלות תשובות אותנטיות, ניתן להתחיל באופן פרקטי בתהליך המיתוג, הכולל בו מספר רבדים.

  ישנם מספר אלמנטים אשר תהליך המיתוג יכלול בו. כך לדוגמא: תהליך מיתוג מוצלח יכלול בו את שם העסק, לוגו העסק, סלוגן אשר יוצרים לעסק ועוד. המטרה של תהליך מיתוג מוצלח הוא ליצור נוכחות איכותית לעסק שתצליח לשמר לקוחות קיימים מחד ומאידך להגדיל את מעגל הלקוחות של העסק ולצבור לזכות העסק עוד לקוחות פוטנציאלים. המטרה של מיתוג טוב היא לאפשר לכל אדם שרואה את הלוגו של העסק או את הסלוגן שלו, להכיר את הערכים העומדים מאחורי העסק. כלומר: באמצעות מיתוג טוב, היתרונות של העסק מוטמעים בתודעת הלקוחות בצורה איכותית.

  מה דורש מיתוג עסקי מוצלח?

  תהליך מיתוג מוצלח חייב לכלול בו כמה דברים:

  יצירתיות – על מנת שהמסרים והערכים של העסק יוצגו בצורה הטובה ביותר בתהליך המיתוג, אנשי המקצוע העוסקים במיתוג, חייבים להיות קריאטיביים ויצירתיים מאוד. ניתן לראות מגוון סוגים של עסקים הממותגים באופן כזה או אחר, על מנת שעסק יתבדל בצורה הטובה ביותר מכלל העסקים האחרים, המיתוג שלו חייב להיות הכי יצירתי ומקורי שיש.

  שם מותג קליט – ככל ששם המותג קליט יותר, כך למותג קל יותר להיטמע בתודעת הלקוחות.

  לוגו – כאשר מדובר על לוגו מדובר על אלמנט גרפי משמעותי מאוד בתהליך המיתוג. הלוגו אוגד בו את כל הערכים של המותג ומשקף אותם באופן ויזואלי בצורה מדויקת. לוגו אשר נוצר בתהליך מיתוג איכותי, יגרום ללקוחות להכיר בערכים וביתרונות של העסק, בהתבוננות בלוגו.

  בידול – כפי שהוזכר לעיל, אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך מיתוג הוא הבידול. מטרתו של המיתוג הוא לבדל עסק מכלל העסקים המתחרים לו. יצירת בידול מוצלחת חייבת להתבסס על הגדרת קהל יעד אשר אליו פונים, על המסרים שיש צורך להגדיר, על השפה הגרפית שיוצרים ועוד.

  תהליך מיתוג איכותי יכלול בו את כל מה שקשור לעיצוב ולנראות הוויזואלית. מותג טוב חייב להיות מושתת על צבעים נבחרים קבועים ועל שפה פרסומית וגרפית ספציפית ומדויקת המתאימה לקהל היעד. השפה הגרפית והצבעים יבחרו בהתאם לערכים שעליהם מתבסס המותג. חשוב לזכור שהצבעים והעיצוב חייבים להיות עקביים, כלומר: גם הצבעים וגם המלל שנבחרו חייבים להיות בכל חומר פרסומי על העסק.

  כפי שכבר הבנתם בוודאי, תהליך מיתוג איננו תהליך פשוט. על מנת ליצור מיתוג מוצלח לעסק, חברה או מוצר, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע אשר חיים את תחום המיתוג ויודעים כיצד לבצע את כל התהליך הרלוונטי ליצירת מיתוג מוצלח, בצורה הטובה ביותר. ככל שאנשי המקצוע שתבחרו יהיו מקצועיים ומנוסים יותר בתחום וכן, יצירתיים, כך המיתוג שלכם יהיה מדויק יותר ומוצלח יותר.

  אם גם אתם מעוניינים במיתוג עסקי שיעיף את העסק שלכם לרמה הבאה, כל שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים ואנו נסייע לכם ליצור את המיתוג המוצלח ביותר!